Одбери позиција

СДСМ
Министер
11/12/1972
Скопје
СДСМ
Министер
11/12/1977
Скопје
СДСМ
Министер
11/12/1984
Скопје
ДУИ
Министер
11/12/1960
Куманово
Партија за движење на Турците
Министер
11/13/1960
Скопје
ДУИ
Министер
11/12/1985
Куманово
СДСМ
Министер
11/12/1979
Скопје